Český Dvůr

Historie

Statek Český dvůr funguje historicky již od roku 1995. Postupem času se stal věhlasným jezdeckým centrem na Benešovsku. Jeho reprezentanti si velmi dobře vedli v jezdeckém sportu, působila zde i kvalitní jezdecká škola a jezdecký klub pro mládež. V místě byla rovněž vyhlášená restaurace, kam se sjížděli hosté z širého okolí.

Současnost

Po změně majitele v roce 2018 probíhá citlivá renovace statku a penzionu v duchu zachování rodinné atmosféry pod osobním dohledem majitelů. Probíhá údržba pastvin a pozemků areálu, buduje se infrastruktura potřebná k instalaci napáječek do výběhů, renovují se stáje pro koně, včetně venkovních boxů. Projektuje se také masivní rekonstrukce kravína na pozemku areálu, v jehož prostorách vznikne kvalitní zázemí pro majitele ustájených koní a nová stáj pro koně s boxy i volným ustájením. I za probíhající renovace je možné si již nyní v areálu ustájit koně, zatím pouze do boxu, ale v blízké budoucnosti i na pastevní ustájení

Vize

  • Naší vizí je vytvořit rekreační a vzdělávací centrum s kvalitním zázemím pro ustájení koní ve welfare podmínkách.
  • Pro zájemce o pastevní ustájení a jejich koně tvoříme zázemí podle ideologie aktivní stáje, kde koně mohou fungovat v režimu co nejbližšímu životu ve volné přírodě.
  • Plánujeme pořádat semináře z oblasti jezdectví a chovu koní pro jezdeckou veřejnost s možností ubytování a krátkodobého ustájení.
  • V areálu bude rovněž možné uspořádat firemní akci či soukromou oslavu o kapacitě do třiceti osob.
  • Samozřejmostí bude běžný provoz penzionu s restaurací ve stylu francouzského venkova.